"Sabotage"
"Sabotage"
Ik kom niet zo vaak op de site van de PvdA, omdat hij niet zo vaak bijgewerkt wordt, en eigenlijk niet weet welke site nou eigenlijk gebruikt wordt. Toch deed ik het vandaag weer eens om aldaar een lezenswaardig stuk te vinden over het....hoe kan het ook anders....betaald parkeren. Een aantal zaken valt op.
In het bericht wordt geciteerd uit het verkiezingsprogramma: "Het huidige parkeerbeleid in Enkhuizen is niet meer van deze tijd. Het is veel te ingewikkeld en er wordt nauwelijks gecontroleerd. In heel Enkhuizen moet de komende raadsperiode een nieuw, duidelijk parkeersysteem voor bewoners en bedrijven en (buitenlandse) bezoekers worden ingevoerd dat ook écht wordt gehandhaafd. We zullen de komende raadsperiode initiatieven nemen om (goedkope) parkeervoorzieningen voor bezoekers aan de rand van de binnenstad te realiseren. Het parkeren door bezoekers in het centrum van de stad terwijl dat niet per se noodzakelijk is, moet worden tegen gegaan." Misschien moet de volgende keer even netjes bij de laatste zin vermeld worden dat dit "tegengaan" moet gebeuren door betaald parkeren in te voeren. Wel zo helder.
Ook een geliefd thema bij genomen besluiten is de mantra met de woorden "terugkomen op eerdere besluiten" en "sabotage". Hierbij wordt dan geschermd met dat hier dan "zwaarwegende argumenten zijn om dingen anders te gaan doen, dan dat je van plan was.". "Zwaarwegend" is hier natuurlijk "Of de PvdA het zwaarwegend" vindt, want ik heb er nog steeds geen spijt van dat we het besluit over het SMC ter discussie hebben gesteld destijds. En daar zie ik geen verschil mee. Maar het is nog logischer om dit besluit ter discussie te stellen omdat de indieners van het amendement dit zelf ook al doen. Want wat is er aan de hand:
1. In mei wordt besloten om het college een uitwerkingsplan te laten maken met drie uitgansgpunten, waarvan 1 punt het digitale systeem, het betaald parkeren.
2. Dat doet het college netjes in haar collegevoorstel, met drie uitgangspunten, en *dus* fase 2 ook.
3. Er wordt een amendement ingediend om 1 van die uitgangspunten van mei maar uit te stellen. (Maar natuurlijk wel blijven zeggen dat de knoop is doorgehakt!)
Kijk, ik vind uitstel (nog beter afstel) van een digitaal betaald parkeren systeem dat geen problemen oplost natuurlijk prima. Maar met het amendemet verander je feitelijk het besluit van mei al. Dat doe ik ook, en dan is dat sabotage?
Verder heb ik op dit log al genoeg geschreven over de onzinnige aanname dat betaald parkeren de binnenstad autoluw maakt, en ook dat de burgers beter af zijn als OOK bezoekers betalen.
Overigens is het slechtste stuk het stuk over afwezigheid van raadsleden en vakantie. Wie kiest er nou voor om op vakantie te zijn? De afwezige zelf toch? Ik vind het prima maar niet lopen zeuren dat dit "ondemocratisch is". De Mexicaanse griep wordt zelfs nog genoemd. Een geruststelling: er is altijd nog een quorum.
- Zie ook:
- SP WFO