h

Stop de huurverhoging ook in Hoorn

11 mei 2025

Stop de huurverhoging ook in Hoorn

Foto: SP

Vele handtekeningen hebben we opgehaald tegen de huurverhoging op een mooie zaterdag in Hoorn. 

Dat is toch geregeld hoor ik u denken? Het moet nog door de Eerste Kamer, maar....woont u in een sociale huurwoning die niet van een woningcorporatie is maar van bijvoorbeeld Heimstaden? Dan geldt de huurverhoging voor u nog steeds. Dit zijn investeerders in vastgoed die maximaal rendement willen binnenhalen. Wij gaan door want ook voor deze huurders moet de huur per 1 juli bevroren worden. 

Wat we veel horen is dat de woningcorporaties dan niet meer kunnen bouwen. Zij bouwen veelal met leningen, maar er is de afgelopen jaren veel te weinig gebouwd. Wat deze overheid doet is de huurders tegenover de woningcorparaties zetten. Nee overheid, dat is niet juist. Naast de hoge huurprijzen, hebben we ook te maken met hoge energieprijzen om van de kosten van de boodschappen maar niet te spreken. Veel mensen komen niet meer rond. Bestaanszekerheid weet u nog. 

De landelijke overheid kan de vennootschapsbelasting voor corporaties schrappen en zo zijn er meer belastingen die de corporaties moeten betalen die werkelijk nergens op slaan. 

Maar de allerbeste beweging zou zijn dat de woningcorporaties weer van de huurders worden. Dus terug naar de woningbouwverenigingen. 

Reactie toevoegen

Reageren?

Wilt u reageren op een bericht?

Graag! Wij horen graag uw mening en willen met iedereen de discussie aangaan.

Een paar spelregels:

  • Alleen reacties die serieus ingaan op de inhoud van het bericht worden geplaatst. Aan "bagger" en "afzeikerij" doen we niet mee.
  • Anonieme reacties worden niet geplaatst
  • Wilt u reageren, maar niet in het openbaar? Gebruik dan onze contactpagina
     

U bent hier