h

WMO? NIET DOEN!

4 november 2005

WMO? NIET DOEN!

Waarom de Wet Maatschappelijke Ondersteuning er niet moet komen:

  • Mensen worden teruggeworpen op zichzelf, ook als zij zichzelf niet kunnen redden.
  • De druk op de mantelzorg wordt onaanvaardbaar hoog.
  • Het is onduidelijk wie zorg gaat leveren als er geen vrijwilligers of mantelzorgers voorhanden zijn.
  • De gemeente krijgt een vastomlijnd budget en zal dus zo goedkoop mogelijk gaan inkopen, met grote kans op kwaliteitsverlies.
  • Het vaste budget betekent op=op.
  • Decentralisatie betekent grote kans op verschillen tussen gemeenten, in steden met deelgemeenten ook nog eens kans op verschillen binnen de gemeente zelf.
  • Decentralisatie betekent ook grotere bureaucratie die meer zal gaan kosten, waardoor de ‘zorgpot’ kleiner wordt.

Reageren?

Wilt u reageren op een bericht?

Graag! Wij horen graag uw mening en willen met iedereen de discussie aangaan.

Een paar spelregels:

  • Alleen reacties die serieus ingaan op de inhoud van het bericht worden geplaatst. Aan "bagger" en "afzeikerij" doen we niet mee.
  • Anonieme reacties worden niet geplaatst
  • Wilt u reageren, maar niet in het openbaar? Gebruik dan onze contactpagina
     

U bent hier

De SP gebruikt cookies om het bezoek aan onze sites te meten. Deze gebruiken geen persoonsgegevens. Alleen als je toestemming geeft gebruiken we daarnaast cookies en scripts om advertenties af te stemmen op jouw interesses. Dan verwerken we wel persoonlijke gegevens over je bezoek. Meer informatie vind je op onze privacy pagina.