Stellingen WF-weekblad
Stellingen WF-weekblad
Deze hadden we nog nergens vermeld.
Stelling 5: 'We besteden teveel geld en aandacht aan hangjongeren. '
ONEENS. Er wordt eigenlijk maar een klein bedrag aan jeugd en jongeren besteed. Sommige jongeren hangen gewoon graag. Geeft dit overlast dan aanpakken! Vaak heeft het ook met gebrek aan activiteiten te maken. Cayen kan meer de nadruk leggen op sociaal-cultureel gebied, bijvoorbeeld door huiskamerprojecten in het leven te roepen. Het jongerenwerk moet in de vakanties niet stil staan. De jeugd mag gestimuleerd worden om meer te sporten, door bijvoorbeeld de jeugdsportpas uit te breiden.
Stelling 4: 'Starters en ouderen zijn, ondanks lippendienst, de vergeten partijen op onze woningmarkt'
ONEENS/gedeeltelijk eens. In Enkhuizen is de afgelopen jaren goed gebouwd voor jongeren en ouderen. Wel ligt de nadruk bij die laatste groep naar onze mening te veel op de wat duurdere koopwoningen.
Wat ons betreft wat meer aandacht voor de ouderen die het wat minder breed hebben.
Stelling 3: 'Het tekort aan zorg-, sport- en buurtvrijwilligers wordt groter; daar ligt een taak voor de gemeente'
EENS. Door de toenemende druk om "aan de maatschappij bij te dragen" door te werken, is er weinig aandacht en waardering voor vrijwilligers, ondanks goedbedoelde initiatieven. Aan de andere kant neemt de vraag naar vrijwilligers toe. Een gemeente kan het werk aantrekkelijker maken en meer belonen.
Stelling 2: 'Effectiever sportbeleid in de gemeente betekent: over de gemeentegrenzen heen kijken'
EENS. Samenwerken is natuurlijk altijd goed. Zeker als het gaat om sportaccomodaties moet niet iedere gemeente grote multifunctionele sportcomplexen op een paar meter afstand van elkaar neerzetten. Zet samen wat neer op de grens van de gemeente en werk ook samen om iedereen op sportgebied te bereiken. Zet, zolang de samenwerking er niet of nauwelijks is, in op goed onderhoud van de bestaande accomodaties. Mogelijke toekomstige samenwerking moet niet betekenen: lekker weinig lokaal investeren.
Stelling 1: 'Het worden zware jaren: partijen behoren bij deze verkiezingen al aan te geven waarop bezuinigd zal kunnen worden'
EENS. Goed besturen is een kwestie van keuzes maken. Het is goed dat dit natuurlijk vr de verkiezingen bekend is, omdat het er voor zorgt dat partijen geen gouden bergen beloven waarvan uiteindelijk weinig terecht komt. De SP kiest voor mensen en niet voor prestigeprojecten en dure onderzoeksbureau's.
- Zie ook:
- SP WFO